Najpiękniejsze i najbardziej znane atrakcje turystyczne w Londynie

Turystyka

Londyn jest stolicą Anglii i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów z całego świata. Miasto ma niesamowitą historię i słynie ze swoich atrakcji. Miasto przyciąga turystów przez cały rok różnymi festiwalami i wydarzeniami. Londyn jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia i spędzenia wakacji.

Turyści mogą wybrać dowolne z najlepszych miejsc turystycznych w Londynie i cieszyć się pięknem miasta. Oto niektóre z najlepszych miejsc turystycznych, które sprawią, że Twoja podróż będzie bardziej przyjemna i niezapomniana.

Big Ben

Big Ben jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Londynie i jest najbardziej popularną atrakcją turystyczną w Londynie. Znajduje się w City of Westminster i był symbolem brytyjskiego parlamentu od 1858 do 1966 roku.

Jest to bardzo piękna struktura i jest znana jako Elizabeth Tower, ponieważ została ukończona w 1858 roku i została poświęcona królowej Wiktorii.

Jest to również trzecia najwyższa wieża na świecie, najwyższa centralna kolumna ma 287 stóp wysokości.

Tower of London

Tower of London jest kolejnym popularnym miejscem turystycznym w Londynie i znajduje się w City of Westminster. Jest to jedno z najlepszych miejsc dla miłośnika historii, ponieważ historia Tower of London jest bardzo interesująca.

Jest to dawna rezydencja i więzienie monarchy Anglii. Tower of London jest również znany jako Tower of London, Tower of London lub po prostu Tower.

Katedra św. Pawła

Katedra św. Pawła jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Londynie i znajduje się w City of Westminster. Jest to gotycka katedra zbudowana w latach 1185-1314 i jest jednym z najpiękniejszych budynków w Londynie.

Znana jest również jako Katedra Londyńska i była pierwszą katedrą diecezji londyńskiej.

The Shard

The Shard jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Londynie i jest to drapacz chmur znajdujący się w obszarze South Bank w Londynie. Jest to 102-piętrowy budynek i został zaprojektowany przez Renzo Piano.

Jest to najwyższy budynek w Unii Europejskiej i najwyższa wolnostojąca struktura na świecie.

Tower Bridge

Tower Bridge jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Londynie i jest to most wiszący, który został zbudowany w XIX wieku.

Znajduje się w City of Westminster i jest najstarszym i drugim najdłuższym mostem wiszącym na świecie.

Most Milenijny

Most Milenijny jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Londynie i jest to most wiszący znajdujący się w City of Westminster. Jest to najdłuższy most wiszący na świecie i został otwarty w 2000 roku.

London Eye

London Eye jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Londynie i jest to koło obserwacyjne znajdujące się w Greenwich Park. Jest to pierwsze wykorzystanie na dużą skalę diabelskich kół dla rozrywki publicznej i jest to największy diabelski młyn na świecie.