Wyspy Balearów: Raj dla Miłośników Słońca, Morza i Imprez

Turystyka

Wakacje to czas, który lubimy spędzać na różne sposoby. Jedni wolą zwiedzać nowe miasta i zwiedzać zabytki, a inni woleliby leniuchować na plaży i kąpać się w morzu. Dla osób, które kochają słońce, morze i imprezy, idealnym miejscem na wakacje są Balearów. Te hiszpańskie wyspy wyróżniają się pięknymi krajobrazami, błękitnym morzem i niezliczonymi klubami nocnymi.

 1. CZYM SĄ WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK IDEALNYMI MIESIĄCAMI DLA WAKACJI NA BALEARACH?

Balearów to miejsce, do którego warto wybrać się w czasie wakacji letniej (często wyprzedane długi czas wcześniej), ale także września i października. To wtedy temperatury są nieco niższe, co pozwala na większe aktywności w ciągu dnia i nieco niższe ceny.

 1. CO ROBIĆ NA WYSPACH?

Wakacje na Balearach to czas nie tylko leniuchowania, ale także zwiedzania i aktywności. Oto kilka propozycji na spędzenie czasu:

 • Wycieczki po wyspie – warto wybrać się na wycieczkę po najpiękniejszych miejscach wyspy. Do zwiedzania można wybrać m.in. słynną Cueva del Drach na Majorce czy też Park Naturalny Ses Salines na Ibiza.

 • Kąpiel w malowniczych zatokach – Balearów słyną z pięknych plaż, na których warto spędzić czas. Wśród najpopularniejszych plaż znajdują się Ses Illetes na Formenterze, Es Trenc na Majorce czy też Playa d’en Bossa na Ibizie.

 • Nurkowanie – Balearów otacza Cieśnina Balearska, gdzie można podziwiać piękne rafy koralowe i różnorodne gatunki ryb.

 • Aktywności wodne – na Balearach można uprawiać różne sporty wodne, takie jak windsurfing, kiteboarding czy parasailing.

 1. GDY ZAPADA ZMIERZCH, ZACZYNA SIĘ ZABAWA

Balearów słyną z klubów nocnych i dyskotek, które przyciągają turystów z całego świata. Wśród najpopularniejszych klubów znajdują się Pacha na Ibizie, BCM na Majorce czy też Space na Formenterze. To tam nocą tłumy tańczą do muzyki największych gwiazd klubowych.

 1. CZEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ NA BALEARACH

Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas wakacji na Balearach:

 • Coves dels Hams na Majorce – malownicza jaskinia z pięknymi jeziorami podziemnymi.

 • Zamek Bellver na Majorce – XIV-wieczny zamek, w którym znajduje się muzeum historii miasta.

 • Pueblos Blancos na Ibizie – malownicze, białe wioski, które warto odwiedzić.

 • S’Albufera de Mallorca – Park Naturalny, w którym można zobaczyć wiele gatunków ptaków i dzikiej przyrody.

 1. PODSUMOWANIE

Wakacje na Balearach to marzenie każdego, kto kocha słońce, morze i imprezy. Wyspy Balearów oferują piękne plaże, wyjątkowo malownicze zatoki, aktywności wodne oraz klub nocny i dyskoteki, w których można bawić się do białego rana. To także doskonałe miejsce dla osób, które chcą odwiedzić interesujące miejsca, takie jak malownicze jaskinie czy zabytkowe zamki.