Pakiety wakacji w zamku: 15 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Anglii

Turystyka

Wszyscy uwielbiamy zwiedzać zamki, a powodem tego jest to, że są one symbolem historii i przeszłości. Z pewnością zaskoczy Cię fakt, że zamki są najstarszymi strukturami, które istnieją na świecie. Słowo zamek pochodzi od łacińskiego słowa castellum, co oznacza ufortyfikowane miasto.

Ludzie żyli w tych zamkach już od epoki kamiennej. Wszyscy wiemy, że nazwa kraju to Anglia, ale jeśli jesteś żądnym przygód podróżnikiem i planujesz odwiedzić Anglię po raz pierwszy, to musisz odwiedzić najpiękniejsze i historyczne miejsca w tym kraju.

Istnieją setki pięknych i historycznych zamków w tym kraju, a my zamierzamy powiedzieć ci najpiękniejsze, które możesz odwiedzić w Anglii.

1. Zamek Alnwick

Jest to średniowieczny zamek w Northumberland, który został zbudowany w 1390 roku. Jest to budynek wpisany na listę Grade I. Będziesz mógł zobaczyć jego wieże, wielką salę, kaplicę i inne budynki.

2. Zamek Bamburgh

Zamek Bamburgh znajduje się w Northumberland i jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych zamków w Anglii. Będziesz mógł zobaczyć wieże, wielką salę, kaplicę i inne.

3. Zamek Beaumaris

Jest to średniowieczny zamek w Anglesey, który został zbudowany w 1185 roku. Będziesz mógł zobaczyć Wielką Salę, kaplicę, wieżę i inne ciekawe rzeczy.

4. Belas Knap

Jest to neolityczne miejsce, które znajduje się w środkowej części Anglii. Jest również nazywany jako Stonehenge północy. Mówi się, że jest to miejsce pochówku, ale prawdziwy powód tego miejsca jest nieznany.

5. Zamek Chillingham

Jest to kolejny średniowieczny zamek w Northumberland. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych zamków, które można odwiedzić w Anglii.

6. Zamek Corfe

Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej starożytnych zamków w Anglii. Jest to średniowieczny zamek, który został zbudowany w 1284 roku.

7. Zamek Cramond

Zamek Cramond jest średniowiecznym zamkiem w Szkocji, który został zbudowany w 1266 roku. Jest to bardzo piękne miejsce, które powinieneś odwiedzić w swoim życiu.

8. Cragside House

Cragside house jest neoklasyczną rezydencją w North Yorkshire. Jest to budynek wpisany na listę Grade I. Będziesz mógł zobaczyć Great Hall, kuchnię, spiżarnię, bibliotekę i więcej.

9. Zamek Dacre

Dacre Castle to średniowieczny zamek w County Durham w Anglii. Jest to piękna i imponująca struktura.

10. Zamek Dolwyddelan

Zamek Dolwyddelan to imponujący i piękny zamek w Walii. Będziesz mógł zobaczyć kaplicę, salę i inne budynki.

11. Zamek Dunstanburgh

Zamek Dunstanburgh to średniowieczny zamek w East Lothian w Szkocji. Jest to jeden z najpiękniejszych i największych zamków w kraju.

12. Zamek Eilean Donan