Tossa de Mar: Perła na Wybrzeżu Costa Brava

Turystyka

Tossa de Mar: perła turystyczna na wybrzeżu Costa Brava

Costa Brava w Katalonii to najpiękniejsze fragmenty wybrzeża Morza Śródziemnego w Hiszpanii. To nie tylko szafirowe wody, ale także skalne klify z malowniczymi miejscowościami w tle. Jednym z takich miejsc, które zachwyca turystów, jest Tossa de Mar.

Historia Tossy de Mar

Tossa de Mar to mała miejscowość, położona około 100 km na północ od Barcelona i znana z pięknych plaż i niepowtarzalnej atmosfery, mogącej przypominać bajkę. Miejscowość ma długą historię, datującą się od czasów rzymskich, co widać po pozostałościach z tamtej epoki, takich jak rzymskie mury obronne, które wciąż są dobrze zachowane.

Cechą charakterystyczną Tossy de Mar jest piękna stara część miasta – Vila Vella. To średniowieczny kompleks fortyfikacji, otoczony kamiennymi murami obronnymi. Znajdziemy tam wiele uliczek z gotyckimi domami i kościołami, które zachęcają do wędrówek po zabytkowym centrum.

Plaże w Tossie de Mar

Na pewno jednym z powodów, dla których ludzie odwiedzają Tossę de Mar, są przepiękne plaże z turkusową wodą. W zależności od tego, czego oczekujemy, możemy wybrać jedną z trzech plaż.

  • Playa Gran to najbliższa plaża, z łagodnym zejściem do wody i malowniczymi widokami na twierdzę oraz zamkniętą zatokę.
  • W Playa del Codolar można zobaczyć łodzie rybackie w urokliwym otoczeniu skał.
  • Cala Bona to miejsce gdzie można odpocząć w cieniu palm w otoczeniu niezwykłych widoków na morze i klify.

Turystyka w Tossie de Mar

Tossa de Mar to popularny cel turystyczny w Katalonii, jednak wciąż zaliczany do mniej znanych. To idealne miejsce na romantyczny lub rodzinny wyjazd, wypoczynek w krótkiej odległości od stolicy Katalonii i Pozwolenie na odkrycie katalońskiego stylu życia. Spacery po klimatycznych uliczkach z widokami na morze, wizyty w kawiarniach, restauracjach i lokalnych sklepach z pamiątkami to tylko kilka z przyjemności, jakie oferuje Tossa de Mar.

Podsumowanie

Tossa de Mar to uniwersalne miejsce na urlop. Oferuje przedsiębiorstwa rodzinne, kameralną atmosferę, piękne krajobrazy, historię i kulturę. Mówiąc krótko – ma wszystko, czego potrzebujemy do wspaniałego wypoczynku.