Top 10 najpiękniejszych miast w Hiszpanii

Turystyka

Hiszpania to kraj, który ma tak wiele do zaoferowania i jest najbardziej popularnym celem podróży. Z pomocą internetu można dowiedzieć się o 10 najlepszych miastach Hiszpanii, które są bardzo piękne i słynne.

1. Barcelona

Jest to stolica Katalonii i liczy sobie 2,2 mln mieszkańców. Historia miasta sięga XIV wieku, ale główną atrakcją tego miasta jest jego architektura. Barcelona znana jest z budynków w stylu gotyckim, barokowym i secesyjnym.

2. Sewilla

Nazwa miasta pochodzi z języka arabskiego i hiszpańskiego słowa oznaczającego pomarańczę – “Sevilla”. Znajduje się na południowym wybrzeżu Hiszpanii i jest drugim najczęściej odwiedzanym miastem Hiszpanii.

3. Madryt

Stolica Hiszpanii jest również największym miastem i znajduje się w centralnej części kraju. Madryt jest znany z szerokiej gamy kultury i sztuki. Istnieje wiele miejsc do odwiedzenia w Madrycie, takich jak Park El Retiro, Muzeum Prado, Muzeum Thyssen-Bornemisza i Museo del Prado.

4. Walencja

Walencja jest trzecim co do wielkości miastem Hiszpanii i słynie z festiwali, jedzenia i sportu. Historia miasta sięga ponad 1000 lat i posiada wiele ciekawych atrakcji.

5. Granada

Granada jest piątym najczęściej odwiedzanym miastem Hiszpanii i jest również popularnym miejscem turystycznym. Miasto otoczone jest górami Sierra Nevada i jest prawdziwym rajem dla tych, którzy lubią piesze wycieczki.

6. Majorka

Majorka jest szóstym najczęściej odwiedzanym miejscem w Hiszpanii. Miasto Palma jest stolicą tej wyspy i liczy około 600 000 mieszkańców. Stolica wyspy jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie.

7. Toledo

Toledo jest siódmym najczęściej odwiedzanym miastem Hiszpanii i jest jednym z najstarszych miast w Europie. Historia miasta sięga VII wieku, ale najciekawszą częścią miasta jest stary mur.

8. San Sebastian

San Sebastian jest ósmym najczęściej odwiedzanym miastem Hiszpanii. Jest to drugie co do wielkości miasto w kraju Basków i jest jednym z najczystszych i najbezpieczniejszych miast.

9. Ibiza

Ibiza jest dziewiątym najczęściej odwiedzanym miastem w Hiszpanii. Wyspa Ibiza jest jedną z wysp Balearów i jest również jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych.

10. Lizbona

Lizbona jest dziesiątym najczęściej odwiedzanym miastem Hiszpanii. Historia miasta sięga czasów Rzymian. Miasto jest pełne pięknych kościołów i muzeów.

Wnioski:

To jest dziesięć najpiękniejszych miast w Hiszpanii. Jeśli chcesz podróżować do Hiszpanii to proponuję Ci odwiedzić te piękne miasta Hiszpanii.