Podróże do miejsc związanych z winem: Odkryj winnice i degustacje wina

Turystyka

Podróże do miejsc związanych z winem: Odkryj winnice i degustacje wina

Pasja do wina rozwija się wraz z kolejnymi degustacjami. Chcąc zgłębić tajniki tego trunku, warto odwiedzić miejsca, gdzie powstaje i dojrzewa. W takich miejscach można wziąć udział w degustacjach, uczyć się historii tworzenia wina oraz kontemplować piękne krajobrazy, które stanowią malownicze tło dla winnic.

Ciężko wybrać jedno odpowiednie miejsce do odwiedzenia, ale w tym artykule przedstawimy kilka atrakcyjnych propozycji.

Nad Loarą w regionie francuskim

W regionie winiarskim w dolinie Loary, usytuowanym w centrum Francji, można znaleźć wiele winnic, w których szczep winorośli Sauvignon Blanc jest szczególnie popularny. Wina wyprodukowane z tej odmiany charakteryzuje wyjątkowa świeżość, nuty cytrusowe i kwiatowe.

W regionie tym znajduje się wiele zamków, zameczków, a także jaskiń do zwiedzania. Przyjemny klimat i malownicze krajobrazy zachęcają do spędzenia tutaj niezapomnianych wakacji.

Winnice w Santa Cruz w Argentynie

Argentyna jest jednym z największych producentów wina na świecie. Ponad połowa wina produkowanego w Argentynie pochodzi z winnic w regionie Mendozy. Santa Cruz, piękny region położony na południu kraju, słynie z wyjątkowej oferty wina.

Degustować można tutaj między innymi Malbec – autochtoniczną odmianę winogron posiadającą duże bogactwo smakowe. Poza obfitością winnic, Santa Cruz to także piękne, dzikie krajobrazy i laguny otoczone lasami.

Kalifornijska droga wina

Kalifornijska droga wina to wyjątkowe, około sześciusetkilometrowe pasmo winnic i pensjonatów, rozciągające się od San Francisco do Los Angeles. Na tym terenie znajduje się ponad dziesięć różnych regionów winiarskich, w których powstają wyśmienite wina.

Do atrakcji należy zwiedzanie pięknych hotelek i pensjonatów, degustowanie win oraz praktyka nurkowania czy surfowania. Chcąc zażyć trochę pozytywnej energii, postawmy na drogę wina w Kalifornii.

Winnice w Marlborough w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia to kraj, w którym powstaje niewiele wina, ale to, co powstaje, jest znakomite. Marlborough to loverski region w północnej części kraju, słynący z produkcji wina Sauvignon Blanc.

Malownicze krajobrazy, piękne winnice, lasy i przyjaźni miejscowi mieszkańcy zachęcają do turystycznego odwiedzenia tego regionu.

Podróże w regionach winiarskich to wyjątkowe doświadczenie, pozwalające na poznawanie nowych okolic oraz degustowanie wyjątkowych trunków, pochodzących właśnie z tych miejsc.